אוכל וציוד לחיות מחמד

אוכל לכלבים וחתולים

גידול חיית מחמד בבית דומה מאד לאימוץ ילד נוסף. יש הרבה מה לעשות על מנת לשמור על רווחתה ובטחונה וכמובן לכלכלה מלאה. כלבים וחתולים הם חיות מחמד אהובות ונפוצות מאד בקרב אנשים רבים בישראל ומכאן שיש היצע גדול ורחב של כל מה שדרוש לשם גידול נוח ויעיל שלהם. אמנם אין הרבה ציוד לכלבים שצריך לקנות ולהצטייד מבעוד מועד, זאת בניגוד לחתולים, שכן דווקא ציוד לחתולים הוא שונה מאד וצריך להצטייד בכל האביזרים הדרושים עוד לפני שהחתול מגיע הביתה. במידה ולא יודעים מה צריך שיהיה ועל מה אפשר לוותר – כדאי להתייעץ עם איש מקצוע או עם מוכר בחנות המתמחה בציוד לבעלי חיים וכך לוודא שלא שכחים שום דבר חשוב.

הדבר החשוב ביותר הוא בחירה נבונה של המזון. ישנם סוגים רבים של אוכל לכלבים, הנבדלים זה מזה בגילאים שלהם האוכל מיועד, בתצורה שלו וכמובן בגודל האריזה. אם מדובר, למשל, בכלב גדול – אפשר כיום להצטייד באריזות גדולות של מעל 10 ק"ג וכך לחסוך כסף בקנייה באופן תדיר. כאשר הכלב רק מגיע הביתה בפעם הראשונה מומלץ לבחור דווקא באריזות קטנות יותר על מנת שהכלב יטעם. לא כדאי להתחיל את גידול הכלב עם אריזה גדולה ואז לגלות במפח נפש שהכלב לא אוהב את האוכל מהסוג הזה.

אוכל לכלבים וחתולים
אוכל לכלבים וחתולים

מה צריך לדעת על גידול חתולים?

בניגוד לכלבים שצריך לקנות להם אוכל ולאפשר להם פינה עם קערות אוכל ושתייה, חתול דורש מעט יותר ציוד והכנה מראש. מלבד אוכל לחתולים שגם כן כדאי לקנות באריזה קטנה על מנת לוודא שהחתול אוהב את הסוג הזה ושטעים לו. מלבד זאת צריך להכין מבעוד מועד ארגז או מצע עם חול שבו יוכל החתול לעשות את הצרכים שלו. ישנם כיום כמה וכמה סוגים של חול או מצעים ומדובר בנושא שדורש מעט תחזוקה שוטפת על מנת שלחתול יהיה נוח ולא ייווצר ריח לא נעים ברחבי הבית. את כל הציוד אפשר וכדאי לקנות במקום אחד, חשוב לבחור ארגז צרכים גדול דיו שיהיה לחתול מספיק מקום בו וגם את החול כדאי לנסות מסוגים שונים וכך למצוא את הסוג שהכי מתאים לבני המשפחה מבחינת הפעולות היומיומיות שהוא דורש.

גידול כלב או חתול בבית זה כיף גדול. ברגע שמבינים את הדרישות ומבצעים את כל מה שצריך – הכלב או החתול הופכים חיש מהר לבני בית ולחלק בלתי נפרד מהמשפחה. הכלב יכול להצטרף לטיולים ופעילויות משפחתיות והחתול ייהנה לשבת עם בני המשפחה בסלון עם שמיכה חמימה ולגרגר. גם גלבים וגם חתולים יודעים להעריך את מה שעושים בשבילם ויחזירו תודה בהתנהגות טובה, נעימה וחיובית. גידול חיית מחמד ידוע כבריא לנפש האדם והוכח שאנשים שמגדלים חיות בית הם רגועים ושלווים יותר.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *