עיצוב תספורת לכלבים

עיצוב תספורת לכלבים

מי שחושב שזה פשוט לספר כלבים מוזמן להכיר לעומק את התחום של עיצוב תספורת לכלבים. כשם שצריך להקדיש הרבה תשומת לב לעיצוב תספורות של אנשים – כך הדבר גם כשמדובר בתספורת של כלב. אנשים נבדלים זה מזה באורך השיער, בסוג השיער ובסגנון הצמיחה הטבעי של השיער שעל ראשם וכלבים – בדיוק אותו הדבר. ישנם סוגים שונים של פרווה, אורכים שונים, עוביים שונים וקצב צמיחה שונה. כל אלה משפיעים גם על הדרך שבה צריך לספר את הכלב ולכן יש הרבה מאד מה לדעת לפני שחושבים לעשות את זה. זו גם הסיבה שמי שצריך לעשות את זה אלה אנשי מקצוע מנוסים שמכירים סוגי כלבים וסוגים שונים של פרוות.

גם הסוג של הכלב עצמו עשוי להשפיע על התספורת שיעשו לו. ישנם כלבים שצריך מסיבות רפואיות או בריאותיות לספר אותם, יש כלבים שאסור לעשות את זה בכלל ויש סוגי כלבים שצריך לדעת מה הדרך הנכונה לספר אותם. את כל המידע הזה מחזיק ברשותו מי שמעצב תספורות לכלבים כעיסוק עיקרי ולבטח הוא הכתובת לברר את כל מה שצריך לפני שמחליטים לספר את הכלב. יחד עם זאת, השיקולים למה או מתי לספר את הכלב דומים בדרך כלל אצל כל בעלי הכלבים –

  • לקראת הקיץ על מנת שהכלב לא יסבול מעומס חום.
  • ישנם סוגי כלבים שהגובה שלהם נמוך ושיער פרווה ארוך עלול להפריע להם בביצוע הפעולות היומיומיות.
  • לקראת ניתוח או טיפול רפואי – צריך לפעמים לעשות תספורת או גילוח על מנת לאפשר גישה נוחה לעור של הכלב.

איך לבחור את מעצב תספורות?

כאשר מחפשים מספרה לכלבים חשוב לשים לב לאיש המקצוע שמבצע בעצמו את התספורות ולוודא שהוא מנוסה ומיומן במגוון רחב של סוגי כלבים ופרוות. יש חשיבות גבוהה לניסיון וההתנסות, כמו גם לכלים והאביזרים שבהם הוא יעשה שימוש בזמן התספורת של הכלב. בנוסף לזה חשוב למסור לו את כל המידע אודות הכלב, בעיקר אם יש נושא שחשוב שהוא יידע על מהלך התספורת – האם הכלב רגוע או עלול להיבהל מרעש, האם הכלב משתף פעולה עם מקלחת וכמובן האם הכלב מנוסה בעצמו בתספורת או שמא זו תהיה עבורו הפעם הראשונה שהוא מסתפר.

עיצוב תספורת לכלבים
עיצוב תספורת לכלבים

כל הנתונים האלה יסייעו להקל על הכלב כמה שיותר ואם בעל הכלב ואיש המקצוע יידעו בדיוק לקראת מה הם הולכים – אין ספק שגם לכלב תהיה חוויה טובה וחיובית. גם אם הפעם הבאה של התספורת שלו תהיה עוד הרבה זמן – עדיין הוא יזכור את החוויה כחיובית והוא לא ייבהל בפעם הבאה שיגיע. במידה והכלב סובל מפרעושים חשוב לומר זאת מראש ולבדוק אפשרות של טיפול נגד פרעושים בזמן התספורת. כך בעל הכלב ישיג מטרה נוספת לטובת כל הצדדים.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *