תזונה נכונה לחתולים

CATS PROD

פעם היה מיתוס על פיו חתולים ניזונים מחלב או גבינה לבנה ובכל מסתכמות ההעדפות הקולינריות של ההולכים על ארבע ומייללים. כיום ידוע שתזונה כזאת לא רק שאינה נכונה עבור חתולים אלא עלולה אפילו לגרום לנזק בריאותי, שכן היא חסרה אבות מזון רבים שאינם נכללים בה. יתרה מכך, כיום ידוע מעל לכל ספק שתזונה נכונה לחתולים חייבת להיות מותאמת להרבה מאד גורמים גופניים ומעל לכל – להתאים לפיזיולוגיה של החתולים, למבנה הגוף שלהם, לפעולות שהם אמורים לבצע ביומיום שלהם וכמובן לתמוך במערכות הגוף שלהם, שלא בהכרח דומות למערכות גוף של חיות מחמד אחרות. בזכות תזונה נכונה כל חתול יכול להאריך שנים ולהיות בריא וחזק!

כאשר ניגשים למשימה המאתגרת והמעניינת של בחירת אוכל לחתולים חשוב לשים לב לכמה וכמה נתונים –

  • מה גיל החתול? בגילאים שונים החתולים יכולים (או לא יכולים) לשתות מזון נוזלי או ללעוס מזון מוצק ולכן צריך לתת את הדעת לנקודה הזאת.
  • סוגים של חתולים – ישנם סוגים של חתולים שחייבים לאכול אוכל מסוים ומיוחד, למרות שברוב המקרים מוצרי המדף בחנויות של ציוד לחתולים וחיות מחמד יתאימו לכלל סוגי החתולים.
  • יבש או רטוב? יש חתולים שהתזונה שלהם מתבססת על מזון יבש בלבד, יש כאלה שאוכלים מזון רטוב בלבד ויש כאלה שהבעלים שלהם משלבים בין שני הסוגים. חשוב לבחון אילו מרכיבי מזון מכיל כל אחד מהסוגים וכך לבסס את ההחלטה.
  • טעם – כמו בני אדם – גם לחתולים האוכל צריך להיות טעים ומזמין. עוד לפני האכילה, הריח צריך להיות מגרה ולגרום לחתול לרצות לגשת, להתקרב ולאכול.
  • מצבים בריאותיים מיוחדים – יש חתולים שדורשים מזון רפואי מיוחד כפי שהנחה הווטרינר המטפל שמכיר היטב את החתול. תהא הסיבה אשר תהא – חשוב להיענות להנחיה זו על מנת שלא לגרום נזק לחתול או סבל בשל בעיה רפואית שאובחנה.

בחירת מזון לחתול

על מנת לוודא שבוחרים בתבונה ובאופן מושכל – מומלץ להגיע לחנות שיש בה מבחר גדול של סוגי מזון בטעמים שונים, מתוצרת חברות שונות ובגדלים שונים של אריזות. שם אפשר יהיה לקבל מידע מדויק, אמין ומקצועי ולקבל המלצות על סוגי מזון שנחשבים לפופולריים בקרב חתולים. עדיף בפעם הראשונה לקנות אריזה קטנה על מנת לוודא שהטעם ערב לחכו של החתול ולאחר שרואים ומוודאים מעל לכל ספק שהחתול אוכל לשובע בהנאה – אפשר לבחון את האפשרות של קניית אריזה גדולה יותר שתאפשר אספקה לטווח ארוך במחיר משתלם וכדאי.

אין להקל ראש בבחירה של האוכל לחתול, שכן עוגמת נפש עלולה להיווצר בקרב החתול והבעלים שלו. חתול רעב שיחשוב שאין לו מה לאכול עלול להפוך להיות אלים ולהתנהג שלא כשורה. לכן חשוב לשים לב לכל התנהגות חריגה של החתול ובמקרה הצורך – להחליף את הסוג.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *