תזונה נכונה לכלבים

אוכל לכלבים

מזה לא מעט שנים ידוע שכלבים לא אוכלים את מה שמשאיר האדם אלא צריכים לקבל תזונה שמותאמת להם ולצרכים הגופניים והבריאותיים שלהם. מערכות גופו של הכלב שונות באופן מהותי מאלה של כל חיה אחרת וכמובן מאלה של בני האדם ולכן על הכלב לאכול אוכל שיזין אותו, יביא אותו לכדי שובע, אך כמובן גם יסייע למערכות הגוף שלו לפעול באופן תקין כך שיתאפשר לו לגדול ולהתפתח כמו שצריך. אוכל לכלבים היום נחשב לעולם ומלואו וחשוב מאד להקדיש את הזמן ותשומת הלב להבין איזה סוג של מזון יהיה הכי נכון ומתאים לכל כלב וכלב.

לכלב יש שגרת יום שהיא מאד שונה מזו של כל בעל חיים אחר. לכלב יש פרווה שחייבים לשמור על הבריאות שלה ועל הצמיחה התקינה שלה ולכן האוכל שהכלב יאכל צריך לתת מענה גם לזה. הכלב חייב לקבל את אבות המזון הדרושים לו, לאכול אוכל שמתאים לגיל ולסוג שלו וחשוב לא פחות – האוכל צריך להיות לו טעים. אם מתחשבים בכל מרכיבי התזונה החשובים אך בסופו של דבר הכלב לא אוכל כי האוכל אינו לטעמו – צריך להתחיל את המחקר והחיפוש שוב מההתחלה. כיום כמעט ואין סוגי מזון המיועדים לכלבים ולא נחשבים איכותיים או כאלה שלא מכילים את כל מה שגופו של הכלב צריך על מנת להישאר בריא כל הזמן.

מה נחשב כתזונה נכונה לכלב?

כאשר מגיעים אל חנות של ציוד לכלבים אפשר להתרשם בה מהמגוון הרחב של אוכל המיועד לכלבים. חשוב לשים לב שהאוכל שבוחנים מתאים לגיל של הכלב, למרקם שהוא מסוגל ללעוס ולבלוע, ישנם סוגי כלבים שצריכים לקבל מזון מסוג או תוצרת מסוימים ויש כלבים שמראים תסמינים של אלרגיה או רגישות למרכיב זה או אחר וצריכים לקבל מזון היפואלרגני או רפואי מיוחד כפי שינחה הווטרינר המטפל. לאחר שבוחנים עם אריזה קטנה שהאוכל אכן מתאים וטעים לכלב – אפשר לבחון את האריזות הגדולות יותר וכך ליהנות מאספקה לאורך זמן של האוכל וגם ממחיר משתלם וכדאי.

כיום אפשר למצוא בשוק מזון יבש או רטוב עבור הכלבים. רוב בעלי הכלבים נשמעים להמלצה לשלב בין השניים, שכן יש בכך גם גיוון עבור הכלב וגם השלמה של מרכיבי תזונה שלא קיימים באחד מהסוגים. כך גם אפשר להרחיב את מגוון הטעמים שהכלב נחשף אליהם, לצמצם את האפשרות של פיתוח תגובה אלרגית וכמובן לאפשר לכלב ליהנות מטעמים חדשים, מעניינים וכאלה שהוא יוכל להגיב בעצמו אם הוא אוהב יותר או פחות. מומלץ מאד לבחון את ההתנהגות של הכלב על מנת לוודא שהאוכל טעים לו ושקל לו לצרוך אותו, לעקוב אחר היציאות שלו ואחר התנהלותו השגרתית היומיומית. במקרה הצורך כדאי להתייעץ ולבחון החלפת המזון.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב pinterest
Pinterest

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *